Koło Badań Psychologicznych Experior

Nowe granty!

 

Experior został właśnie beneficjentem programu “Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” w ramach którego Minister Edukacji i Nauki dofinansował w sumie 128 projektów na łączną kwotę ponad 6,5 miliona złotych. Tytuł projektu to “Biofeedback EEG w prewencji i redukcji negatywnych konsekwencji uzależnienia od pracy“. Dofinansowanie w wysokości niecałych 36 tysięcy złotych będzie przeznaczone na zakup sprzętu do biofeedback EEG i warsztaty z jego obsługi dla studentów. Mamy nadzieję, że badania z użyciem nowego sprzętu przyczynią się do rozwoju stanu naszej wiedzy o uzależnieniach behawioralnych i do powstania nowych procedur terapii uzależnień.

Tak o badaniu mówi Aleksandra Buźniak, studentka i jedna z autorów wniosku projektowego:

Grant badawczy uzyskaliśmy w ramach I edycji programu “Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” organizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Celem naszego projektu jest wykorzystanie technologii biofeedback EEG w stworzeniu metody służącej prewencji i redukcji negatywnych konsekwencji uzależnienia od pracy. Projekt został przygotowany przeze mnie (Aleksandra Buźniak) i Natalię Woropay-Hordziejewicz we współpracy z dr Pawłem Atroszko, opiekunem koła. W ramach projektu część członków Koła będzie miała możliwość odbyć certyfikowane szkolenie w zakresie obsługi Biofeedback EEG, ale także zdobyć wiele cennego doświadczenia związanego z prowadzeniem innowacyjnych badań oraz pracą w grupie. Jednym z celów projektu jest nawiązanie trwałej współpracy ze środowiskiem przedsiębiorstw w Trójmieście. Mamy nadzieję, że będzie to tylko początek większych badań, który pozwoli w przyszłości na realizację projektów wdrożeniowych dotyczących problematyki oraz komercjalizacji wypracowanych rozwiązań m.in. stworzenia gier biofeedback EEG.”

Więcej informacji o programie na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ponad-65-mln-zl-dla-innowacyjnych-studenckich-kol-naukowych

Dofinansowanie otrzymał również projekt NCN SONATA naszego opiekuna dra Pawła Atroszko z Instytutu Psychologii WNS pt. “Rola czynników makro, mezo i mikro w uzależnieniu od pracy i w związanych z nim problemach zdrowotnych” realizowany w konsorcjum z Uniwersytetem Śląskim. Kierownikiem tego projektu jest dr Edyta Charzyńska z UŚl. Kwota całego projektu to 479 778 zł.

Więcej informacji na stronie NCN:

https://www.ncn.gov.pl/konkursy/wyniki/2021-05-20-opus20-preludiumbis2-sonata16

2021grantprojekt

26 maja 2021